Yhteistyössä

Elokuu 2014

 

31.8.2014

Rantaonginnan Suomen Perinneurheiluliiton SM Joroinen 31.8.2014.

Tulokset:

Myl 1) Kari Nikkanen LUK 4222, 2) Antti Tuomainen VTO 2028, 3) Timo Turunen HeiUK 1783, 4) Tero Nikkanen LUK 1448, 5 ) Toni Nikkanen LUK 1433, 6) Juha Ikonen PUK 1403, 7) Rauno Hännikäinen Joroinen 1384, 8) Kari Heimonen VTO 753, 9) Matti Tyrväinen KKM 555, 10) Jorma Rajakannas LepU 453, 11) Harri Raita SiiKa 421, 12) Teijo Natunen HeiUK 414.

M65: 1) Matti Tarvainen VTO 4938, 2) Raimo Tolonen Kuvansi 2125, 3) Pentti Hänninen PUK 1009, 4) Kalevi Kaasinen PUK 828, 5) Ossi Taam PUK 617, 6) Reijo Huuskonen LepU 302.

Naiset 1) Ruut Turunen HeiUK 1998, 2) Tuula Karjalainen ja Senja Jyräs PUK 658, 4) Kaija Raita SiiKa 431, 5) Eila Kujala Joroinen 254.

N65: 1) Taimi Lautanen Joroinen 1266, 2) Helena Tolonen Kuvansi 1089, 3) Toini Eronen VTO 736, 4) Rauni Särkkä Joroinen 636, 5) Liisa Tarvainen VTO 433, 6) Helvi Vammelvirta KuvKu 411, 7) Kyllikki Ruotsalainen Joroinen 389, 8) Helvi Poutainen LepU 305, 9) Maire Kaasinen PUK 149.

Nuoret 1) Eemeli Vammelvirta KuvKu 3158.

Invalidit miehet 1) Unto Keituri Varkinv 405, 2) Keijo Turunen VarkInv 336.

Invalidit naiset 1) Maire Damski VarkInv 84.

Miehet joukkue 1) VTO 7718 ( Tarvainen, Tuomainen, Heimonen) 2) LUK 7100 ( T. Nikkanen, Toni Nikkanen, K. Nikkanen,) 3) PUK/LepU 2286 ( Kaasinen, Hänninen, Rajakannas)

Sekajoukkue 1) HeiUK 4193, Natunen, R. Turunen, T. Turunen) 2) VarkInv 826 ( Keituri, Turunen, Damski) 3) LepU/PUK 754 ( Huuskonen, Poutiainen, M. Kaasinen)

Joukkue Naiset 1) Joroinen 2153 ( Kujala, Lautanen, Särkkä)

Jorkin Veto ja samalla avoin Suomen Perinneurheiluliiton SM vetouistelu Joroinen 31.8. 2014.

Tulokset:

1) Niko Venäläinen, Sami Vihervuori 13643, 2) Sami ja Juha Nousiainen 12691, 3) Esa Kivihalme, Minna Nyyssönen 12400, 4) Reijo Nissinen, Raimo Honkanen 12106, 5) Teemu Turunen, Timo Venäläinen 11793, 6) Janne Muukkanen 9712, 7) Patrik Pöyry, Miko Toijonen 9315, 8) Niku Troyano 9185, 9) Ami Laitinen, Tomi Tuovinen, Lari Vänttinen 8261, 10) Marko Westerlund, Jukka Lappi 8213, 11) Tomi Koponen, Antti Valkonen 7996, 12) Aimo ja Mika Immonen 7486, 13) Eero Karvinen, Heikki Voutilainen, Marko Vartiainen 6402, 14) Ari Tokola, Vinski Tokola, Jouni Taskinen 6287, 15) Jarmo Impivaara, Tapio Heiskanen 6091, 16) Tuomo Törn, Tapio Karjunen 5869, 17) Jorma Häkkinen 5469. 18) Pasi Remonen, Jonas Juuti 5005, 19) Jaakko Honkanen, Seppo Kosunen 4470, 20) Uula Suhonen , Antti Sutinen 4059, 21) Tarja Luostarinen, Veijo Häkkinen, Mervi Matilainen, Pentti Immonen 3086.

28.8.2014

LepU:n onki-cup 2014.

Loppupistet.

Myl 1) Timo Turunen HeiUK 27, 2) Tero Nikkanen LUK 27, 3) Harri Raita SiiKa 25, 4) Matti Tyrväinen KKM 22, 5) Teijo Natunen HeiUK 15, 6) Jorma Rajakannas LepU 14.

M65: 1) Pekka Hujanen PuPi 28, 2) Pentti Hänninen PUK 27, 3) Kalevi Kaasinen PUK 19, 4) Kalevi Holopainen K-KV 18, 5) Seppo Hänninen STO 12, 6) Unto Keituri VTO 12.

Naiset 1) Ruut Turunen HeiUK 29, 2) Kaija Raita SiiKa 27, 3) Anna- Liisa Pärnänen PuPi 26, 4) Leena Kuutsa Vapa 25, 5) Tuula Karjalainen PUK 6.

N65: 1) Helvi Poutiainen LepU 28, 2) Liisa Tarvainen VTO 10, 3) Maire Kaasinen PUK 10, 4) Raija Kortelainen STO 10, 5) Aira Kauppinen HeiUK 9, 6) Toini Eronen VTO 8.

Nuoret 1) Eemeli Vammelvirta KuvKu 10.

Onkimestarit 2014.

Miehet 1) Timo Turunen HeiUK 12334, 2) Tero Nikkanen LUK 10880, 3) Pekka Hujanen PuPi 10325, 4) Harri Raita SiiKa 8425, 5) Matti Tyrväinen KKM 8329, 6) Pentti Hänninen PUK 6957

Naiset 1) Ruut Turunen HeiUK 5999, 2) Leena Kuutsa 5135, 3) Kaija Raita 4390, 4) Anna- Liisa Pärnänen PuPi 3088, 5) Helvi Poutiainen LepU 2402, 6) Liisa Tarvainen VTO 2146.

Leppävirran Urheilijoiden onki-cupin IV osakilpailu Konnus 27.8. 2014.

Tulokset.

N65: 1) Raija Kortelainen STO 662, 2) Helvi Poutiainen LepU 530, 3) Helvi Vammelvirta KuvKu 174.

Naiset 1) Ruut Turunen HeiUK 1587, 2) Anna- Liisa Pärnänen PuPi 1004, 3) Kaija Raita SiiKa 933, 4) Leena Kuutsa Vapa 877.

Nuoret 1) Eemeli Vammelvirta KuvKu 77.

M65: 1) Risto Tirkkonen HeiUK 2395, 2) Pentti Hänninen PUK 1670, 3) Pekka Hujanen PuPi 1521, 4) Seppo Hänninen STO 1274, 5) Risto Nuutinen STO 1234, 6) Juhani Hänninen STO 1182, 7) Kalevi Holopainen K-KV 750, 8) Hemmo Kortelainen STO 667, 9) Heikki Laitinen STO 420, 10) Kalevi Kaasinen PUK 272, 11) Reijo Huuskonen LepU 247.

Myl 1) Tero Nikkanen LUK 4212, 2) Kari Nikkanen Vapa 3335, 3) Timo Turunen HeiUK 2094, 4) Harri Raita SiiKa 1975, 5) Jani Tiainen HeiUK 1478, 6) Antti Tuomainen Vapa 1445, 7) Matti Tyrväinen KKM 1405, 8) Teijo Natunen HeiUK 1098, 9) Ari Huhtala VTO 897.

24.8.2014

Leppävirran Urheilijoiden onki-cupin III osa Jäppilän Ahvenlampi 24.8. 2014.

Tulokset:

Myl 1) Tero Nikkanen LUK 3888, 2) Harri Raita SiiKa 3040, 3) Matti Tyrväinen KKM 2955, 4) Timo Turunen HeiUK 2891, 5) Jorma Rajakannas LepU 2284, 6) Teijo Natunen HeiUK 1592, 7) Hannu Raittila LKK 1347, 8) Kari Nikkanen LUK 902.

M65: 1) Kalevi Kaasinen PUK 3081, 2) Pentti Hänninen PUK 2720, 3) Pekka Hujanen PuPi 2587, 4) Kalevi Holopainen K- KV 2474, 5) Ossi Taam PUK 1958, 6) Seppo Hänninen STO 1622, 7) Reijo Huuskonen LepU 907.

Naiset 1) Ruut Turunen HeiUK 3031, 2) Kaija Raita SiiKa 1193, 3) Anna- Liisa Pärnänen PuPi 996, 4) Leena Kuutsa Vapa 821, 5) Tuula Karjalainen PUK 681.

N65: 1) Maire Kaasinen PUK 1145, 2) Helvi Poutiainen LepU.

20.8.2014

LepU:n onki-cupin II osa Varkauden Viltinranta 19,8. 2014.

Tulokset:

Myl 1) Tapio Heiskanen VTO 5629, 2) Timo Turunen HeiUK 5149, 3) Matti Tyrväinen KKM 3549, 4) Kari Heimonen VTO 2869, 5) Teijo Natunen HeiUK 2584, 6) Jorma Rajakannas LepU 1982, 7) Jouni Puujoki HeiUK 1730, 8) Harri Raita SiiKa 1427, 9) Tero Nikkanen LUK 1315, 10) Ari Huhtala VTO 762, 11) Kari Nikkanen Vapa 160.

M65: 1) Pekka Hujanen PuPi 4935, 2) Matti Tarvainen VTO 3876, 3) Kalevi Kaasinen PUK 2574, 4) Pentti Hänninen PUK 1784, 5) Unto Keituri VTO 944, 6) Reijo Huuskonen LepU 278.

Naiset 1) Kaija Raita SiiKa 2109, 2) Ruut Turunen HeiUK 1381, 3) Leena Kuutsa Vapa 745, 4) Anna- Liisa Pärnänen PuPi 699.

N65: 1) Liisa Tarvainen VTO 2146, 2) Aira Kauppinen HeiUK 1824, 3) Toimi Eronen VTO 1529, 4) Marjatta Happonen HeiUK 822, 5) Helvi Poutiainen LepU 772.

15.8.2014

Ruutanaonginnan avoimet pitäjänmestaruuskilpailut Leppävirran Ruutanalammilla 14.8. 2014.

Tulokset:

Myl 1) Jorma Rajakannas LepU 5194, ruutanoiden paino 3950 kisan kakkonen, 2) Timo Turunen HeiUK 4437 ruutanaonginnan mestari, 3) Seppo Saukkonen HeiUK 3419, ruutanoiden osuus 3163, 4) Jarmo Takkunen LUK 2855.

Naiset 1) Ruut Turunen HeiUK 937.

Kaloja yhteensä 16,626 kiloa.

13.8.2014

Leppävirran Urheilijoiden onki-cupin I osakilpailu Kalmalahti 12,8. 2014.

Tulokset:

Myl 1) Timo Turunen HeiUK 4294, 2) Harri Raita SiiKa 3410, 3) Antti Tuomainen Vapa 3049, 4) Tero Nikkanen LUK 2780, 5) Matti Tyrväinen KKM 1825, 6) Ari Huhtala VTO 1650, 7) Teijo Natunen HeiUK 1623, 8) Jorma Rajakannas LepU 1534, 9) Seppo Saukkonen HeiUK 950, 10) Kari Nikkanen LUK 869.

M65: 1) Pekka Hujanen PuPi 2803, 2) Pentti Hänninen PUK 2453, 3) Unto Keituri VTO 1223, 4) Pertti Parviainen LUK 341.

Naiset 1) Leena Kuutsa Vapa 3437, 2) Anna- Liisa Pärnänen PuPi 1088, 3) Ruut Turunen HeiUK 1346, 4) Kaija Raita SiiKa 1088.

N65: 1) Helvi Poutiainen LepU 1100

7.8.2014

 Poikkilammen Onkikisat 6.8.2014

Tulokset:

Myl 1) Timo Turunen HeiUK 1097, 2) Harri Raita SiiKa 502, 3) Jorma Rajakannas LepU 432, 4) Antti Takkunen Leppävirta 400, 5) Seppo Saukkonen HeiUK 97, 6) Veijo Natunen HeiUK 48.

M65: 1) Pentti Nänninen PUK 215, 2) Seppo Hänninen STO 166, 3) Ossi Taam PUK 148, 4) Reijo Huuskonen LepU 135, 5) Kalevi Kaasinen PUK 123.

Naiset 1) Ruut Turunen HeiUK 340, 2) Kaija Raita SiiKa 286, 3) Tuula Karjalainen 71.

Mato- onginnan SM Varkauden Kuntoranta 2.8.2014.

Tulokset.

Myl 1) Jani Tiainen HeiUK 3651, 2) Tero Nikkanen LUK 3548, 3) Timo Turunen HeiUK 2953, 4) Antti Tuomainen Vapa 2831, 5) Tapio Heiskanen VTO 2322, 6) Mika Hämäläinen Vapa 2290, 7) Jarmo Miettinen K- KV 2208, 8) Kalevi Sallinen SUK 2070, 9)  Juha Ikonen PUK 2051, 10) Teijo Natunen HeiUK 1951, 11) Markku Kukkonen PuPi 1589, 12) Hannu Raittila LKK 1516, 13) Harri Raita Siika 1072, 14)Kari Nikkanen LUK 588, 15) Timo Hukkanen Varkaus 524.

M65: 1) Seppo Hänninen STO 1658, 2) Ossi Taam PUK 1540, 3) Pekka Hujanen PuPi 1478, 4) Reijo Kikari K- KV 1317, 5) Keijo Turunen Varkaus 880, 6) Veijo Hukkanen Varkaus 499, 7) Reijo Huuskonen LepU 471, 8) Hannu Itkonen Mikkeli 464, 9) Hannu Hukkanen Varkaus 458.

M75: 1) Pentti Hänninen PUK 1447, 2) Kalevi Holopainen K. KV 1539, 3) Kauko Kuokkanen VTO 1150, 4) Unto Keituri VTO 316.

Naiset 1) Sari sallinen SUK 2330, 2) Ruut Turunen HeiUK 1615, 3) Kaija Raita SiiKa 1465, 4) Päivi Karhunen PuPi 1306, 5) Anna- Liisa Pärnänen PuPi 1109, 6) Janet Marjon Kenia 722, 7) Senja Jyräs PUK 691.

N65: 1) Orvokki Karhunen LKK 1457, 2) Raija Tunnila VTO 488.

N75: 1) Helvi Poutiainen LepU 1032, 2) Eila Korhonen Siilinjärvi 462, 3) Sanni Heikkinen- Pajarinen Siilinjärvi 204.

Sekajoukkue 1) HeiUk 8221 ( R. Turunen, T. Turunen, Tiainen, 2 ) Päällikkö ja Porukat 6694 ( K. Sallinen, S. Sallinen , Hämäläinen) 3) Kuopion Kalastajat 4412 ( Hujanen, Raittila, Karhunen)

Miehet joukkue 1) K- KV 5037 ( Holopainen, Kikari, Miettinen) 2) Leppävirta 4511 ( Huuskonen, T. Nikkanen, K. Nikkanen) 3) Mikkelin Inv 1744 ( Itkonen, Väisänen, Pettinen) 4) VarkInv 1721 ( Keituri, Turunen, T. hukkanen)

Invalidien Itä- Suomen mestaruuskilpailut.

Myl 1)  Harri Raita siilinjInv 1072, 2) Kauko Väisänen MikInv 981, 3) Keijo Turunen VarkInv 880, 4) Timo Hukkanen VarkInv 524, 5) Veijo Hukkanen VarkINv 499, 6) Hannu Itkonen MikInv 464, 7) Hannu Hukkanen VarkInv 458, 8) Unto Keituri VarkInv 316, 9) Erkki Pettinen VarkInv 302.

Naiset 1) Kaija Raita SiilinjInv 1465, 2) Janet Marjon MikInv 772, 3) Eila Korhonen SiilinjInv 462, 4) Sanni Heikkinen. Pajarinen siilinjInv 204.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään